4 טיפים לחתונה מושלמת - WedMan תכנון והפקת אירועים
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

4 טיפים לחתונה מושלמת

ארגון של חתונה הוא אחת המשימות המורכבות ביותר שקיימות, ולא בכדי. יש הרבה מה לברר, לארגן או להזמין וחשוב מאד שלא לפספס שום דבר. יחד עם זאת, אין סיבה שלא להצליח לעמוד במשימה ואפילו לסיים את כל הארגונים מבעוד מועד. יתרה מכך – יש לא מעט זוגות שמתחתנים בהתראה קצרה של כמה שבועות ועם ביצוע נכון ומסודר של כל הפעולות הדרושות – גם הם יכולים להספיק הכל בנחת. להלן כמה טיפים שיכולים לסייע לקבל את ההחלטות הנכונה ובזמן הנכון, החלטות שגם יכולות לסייע להפיק חתונה נהדרת, מושקעת ואפילו כזאת שתראה יוקרתית:

  1. הכנת רשימה – אי אפשר לארגן חתונה בראש או בזיכרון. הדברים חייבים להיות כתובים וקל יותר להבין מה יש לעשות כשהפעולות רשומות מול העיניים. כך אפשר לסמן את ההתקדמות, להוסיף הערות או תזכורות או למחוק את מה שכבר בוצע והסתיים.
  2. סדר עדיפויות – יש דברים שחייבים לבצע הכי מוקדם שאפשר (כמו קביעת המועד, הזמנת האולם ובחירת התפריט מחברה מקצועית המספקת שירותי קייטרינג לחתונות ויש את אלה שאפשר לבצע בשלבים מאוחרים יותר (בחירת הבגדים, הזמנת הטבעות, הזמנת רב ועוד).
  3. לחשוב מה רוצים להוסיף – האם מעוניינים בשירותים שנחשבים לאקסטרה? כמו למשל אטרקציות עבור האורחים, הזמנת מתנות שיחולקו לאחר שהאירוע מסתיים או תוספות אחרות לבר המשקאות החריפים, למשל. לעיתים קרובות מדובר בהתארגנות שלא דורשת זמן רב אבל חשוב שתהיה בתודעה כדי לזכור לטפל בה בזמן.
  4. קביעת מבנה הטקס – בשנים האחרונות אוהבים הזוגות לקחת חלק בקביעת סדר הפעולות בטקס שנערך מתחת לחופה. חשוב להיפגש עם הרב וביחד איתו לקבוע בדיוק אילו דברים ייאמרו, מה חשוב לחתן והכלה לומר לקהל או לבני המשפחות שלהם ואיך הם רוצים בדמיונם את הטקס הכי חשוב שלהם.

אין ספק שיש התרגשות רבה בזמן ארגון החתונה. זו הסיבה שחשוב להתקדם אט אט, בצורה מסודרת ותוך ביצוע מושכל של כל פעולה ופעולה. עם התקרבות מועד החתונה מפלס המתח וההתרגשות ילך ויעלה, אך רשימת המטלות שעוד נותר לבצע תלך ותקטן.

מומלץ שלא לוותר על בקשת עזרה, על פנייה לחברים או לבני משפחה או בקשה לכל סיוע או הקלה על נושאים כאלה ואחרים. אמנם את רוב הפעולות יידרשו החתן והכלה בעצמם לבצע אך יש לא מעט דברים שאפשר לבקש מאנשים אחרים וכך להוריד עומס מהזוג עצמו.