שלבים חשובים בתהליך הפקת וארגון חתונה
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

שלבים חשובים בתהליך הפקת וארגון חתונה

בני זוג ששומרים על כללי המפתח ומקפידים על השלבים הנכונים יכולים לסיים את התהליך של ארגון חתונה מוקדם ובהצלחה.
טבעת אירוסין וחתונה

מאמר אורח

תהליך של ארגון חתונה נמשך בממוצע מספר חודשים והוא כרוך בהקצאת משאבים, זמן, אנרגיה וכסף. אז כיצד עושים את זה נכון?

הכל מתחיל מבחירת טבעות אירוסין

אחד השלבים החשובים והראשונים בהפקת חתונה הוא כמובן בחירת טבעות אירוסין ונישואין. למעשה, את טבעת האירוסין נהוג שהגבר בוחר עבור האישה עוד לפני שהוא מציע לה נישואין – אך יש מקרים שבהם שניהם יחד בוחרים לחזור לחנות על מנת להחליף את התכשיט. במידה וקיימת הסכמה על ארגון חתונה, כדאי לנצל את ההזדמנות ולרכוש גם טבעות נישואין שאיתן יתבצע הטקס עצמו.

השוואה בין מקומות לאירועים

בערך כחצי שנה לפני החתונה כדאי להתחיל להשוות בין מקומות לאירועים. השוואה בין מקומות לאירועים מתבצעת עוד לפני שקובעים סופית את התאריך, כי לעיתים מגלים שהמקום המועדף לא פנוי בתאריך המבוקש. במסגרת השוואה בין מקומות לאירועים ניתן לאסוף המלצות מחברים ובני משפחה, לערוך סיורים ולפגוש את נציגי המקום על מנת להתרשם מהם ברמה האישית.

כמו כן רצוי וכדאי להגיע לטעימות מטעם האולמות השונים. רוב אולמות האירועים וגני האירועים בישראל מציעים כיום את האופציה לעשות זאת. זהו אולי החלק הכי חשוב כאשר מבצעים השוואה ביו מקומות לאירוע. לא משנה עד כמה המקום יפה, התוכנית האומנותית מהממת והתפאורה מדהימה. אם האוכל לא טעים האירוע יכשל.

קביעת תאריך

השלב הכי מרגש וקצר בתהליך ארגון חתונה הוא קביעת התאריך. בשביל לקבוע את התאריך חייבים לתאם עקרונית מול בני משפחה וחברים מהמעגל הראשון, לעדכן את המעסיקים במקום העבודה או במידת הצורך להכניס למערכת השיקולים את תקופת המבחנים באוניברסיטה. בכל מקרה, התאריך שאותו קובעים מושפע כאמור מהאולם שאותו בוחרים והוא גם עשוי לשנות את מסגרת התקציב של האירוע.

בחירת אנשי מקצוע עבור הפקת חתונה

כאן המקום להזכיר שבכל שלב של תהליך ארגון חתונה ניתן להעסיק אנשי מקצוע שייקחו אחריות מלאה על ההפקה. אפשר למשל לתאם אנשי מקצוע עבור הפקת חתונה מטעם האולם ולשלם להם בנפרד או כחלק מחבילת השירותים, אך ניתן גם ליצור קשר עצמאי עם מפיקי חתונות חיצוניים. העסקת מפיקי חתונות תהיה כרוכה בהוצאה כספית מסוימת, אולם מנגד היא גם תחסוך זמן עבור החתן והכלה ותבטיח מימוש מלא של החזון שלהם.

הדפסת הזמנות לחתונה

עוד שלב מרגש בתהליך ארגון חתונה כרוך בעיצוב והדפסת הזמנות. במסגרת הדפסת הזמנות לחתונה מקבלים החתן והכלה הזדמנות לעדכן את המוזמנים לגבי אופי האירוע, להביא לידי ביטוי את הרצונות והטעם האישי שלהם וגם להוסיף טאצ' אישי עם ברכה מכל הלב. בהמשך, כל שנותר הוא לחלק את ההזדמנות באופן אישי או באמצעות הדואר.

סידורים אחרונים

סביר להניח שגם לאחר ביצוע כל השלבים החשובים יישארו סידורים אחרונים ובהם תיאום מול נותני שירותים, בחירת שמלת כלה, רכישת חליפת חתן, הזמנת מקום במלון לליל הכלולות ועוד. הסוד בהפקה מוצלחת הוא להשאיר מספיק זמן עבור אותם סידורים ולא לשכוח לבקש עזרה מקרובים ומשפחה.