טיפים לבחירת פרחים לחתונה - Wedman תכנון והפקת אירועים
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

טיפים לבחירת פרחים לחתונה

פרחים מייצגים שמחה, מזל טוב ואירועים מיוחדים, ולכן הם נוכחים כיום בכל חתונה: לכלה ולפעמים גם לשושבינות ישנם זרי פרחים לשיער והאולם מסדר פרחים למרכז שולחן המקבלים את פניהם של האורחים הנרגשים.

הזמנת הזרים

בחירת זרים לחתונה הוא מן הסתם נושא שראוי להקדיש לו זמן ומחשבה. מצאו את החנויות הכי מומלצות באזור שלכם על מנת שהמשלוח יהיה מהיר. לדוגמה, משלוח פרחים בגבעתיים עדיף לעשות מחנות שנמצאת קרוב לאולם האירועים או ממרכז העיר גבעתיים, כך שגם אם יש עיכובים לא צפויים בדרך, יהיו לכם דרכים חלופיות לאסוף את הזר יקר הערך.

 

כמה טיפים מאתנו על סידורי פרחים מוצלחים במיוחד:

בחורף מגוון הפרחים הוא גדול יותר – הפרחים הכי אלגנטיים בדרך כלל פורחים בחורף, בין אם מדובר בנורית, כלניות, נרקיסים או יקינתונים, ולכן רצוי לנצל את כל השפע הזה. מכיוון שגם מבחר הצבעים הוא גדול יותר, מרחב התמרון הוא גדול יותר, הטעם האישי יכול להיות דומיננטי והצבע השולט לא צריך להיות בהכרח בהיר ועדין.

אין זה אומר שבקיץ חסרים סידורי פרחים מהממים, אבל לפעמיים פשוט צריכים להיות יצירתיים יותר.

פרחים מיוחדים ואקזוטיים – פרחים מיוחדים עם מראה בלתי רגיל עדיף לשמור בסידורים משלהם, הוספה של פרחים יותר נפוצים לסידור עלולה לגרוע מהמראה שלהם.

ירוק עולה או יורד? – הצבע הירוק הוא מן הסתם הצבע השולט בכל סידור פרחים, אבל על מנת שהוא לא יגנוב את ההצגה, רצוי שכל הפרחים יהיו באותה גובה (אלא אם כן מדובר בצמח שהתפרחת  שלו גבוהה יותר באופן טבעי).

זר חתונה

זר חתונה הוא בדרך כלל הזר של הכלה או הזר אתו צועדים לחופה. ישנם הרבה שילובים שנחשבים לסטנדרט, אבל לעיתים דווקא השילובים המותאמים אישית הם המנצחים. כמובן שהזרים חייבים להתאים למראה של הכלה : מראה פשוט וטבעי (לדוגמה, בחתונות טבע) בדרך כלל מתאים לפרחי בר כמו כלניות או לילך. לעומת זאת, מראה מהודר יותר של "מיליון דולר" בדרך כל ילווה בפרחים בעלי נוכחות חזקה כמו סחלבים או פרחים אחרים בעלי גבעולים רחבים וחזקים.

עוד רעיון הוא לבחור בפרחים בעלי ניחוח חזק כמו יסמין, נרקיס ואפילו פרחי עץ התפוז.

פרחים סינטטיים זו לא מילה גסה – רוב הכלות יירתעו מענידת זר סינטטי, אך בחתונות שמתקיימות בקיץ במזג אוויר לא ידידותי במיוחד, זו עשויה להיות בחירה טובה. יש היום פרחים סינטטיים באיכות מעולה שקשה להבדיל בינם לבין פרחים אמתיים וגם הבחירה היא קלה יותר מכיוון שהמראה הוא האלמנט המרכזי שעל פיו עושים את הבחירה.

למרות זאת, גם בחורף יש לשמור על הזר המרכזי בתוך מים באזור מקורר עד לרגע החתונה עצמה מכיוון שסביר להניח שפרחים רבים לא יישרדו את כל הלילה..