טרנדים חמים בעולם האירועים
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

טרנדים חמים בעולם האירועים

עולם האירועים מתקדם בקצב מהיר. מגנטים? זה כבר טרנד ישן. היום לכל אדם שמוזמן לאירוע כבר מובן מאליו שיהיה בו צלם מגנטים. אין מה לעשות, כל חתן וכלה רוצים שהחתונה שלהם תהיה הכי נוצצת, כל חתן בר מצווה רוצה להפתיע את האורחים שלו וכל חברה המקיימת אירוע עסקי חייבת להביא משהו חדשני למוזמנים.

כולם רוצים לחדש, להלהיב, לפנק, להפתיע – ולכן התפתח בישראל מגוון רחב ועשיר של אטרקציות לאירועים. כך, כמעט בכל אירוע אפשר למצוא יישום של לפחות אחד מן הטרנדים העדכניים ביותר. להלן מספר דוגמאות:

תא צילום

הדבר הבא בעולם האירועים הוא עמדת צילום המורכבת ממצלמה מקצועית ומערך תאורה הנשלטים באמצעות מסך מגע. האורחים באירוע יכולים לבחור מתוך מספר סגנונות תמונה (בומרנג, גיף, תמונת סטילס או סרטון וכו') – ובתוך 8 שניות להחזיק את התמונה המודפסת בידיהם.

היתרון המשמעותי ביותר של תא צילום כזה בעידן הרשתות החברתיות הוא העובדה שהתמונה נשלחת במקביל גם למכשירי הטלפון של המצולמים, ובאופן כזה ניתן לשלוח את התמונה באופן מיידי בוואטסאפ, להעלות לסטורי באינסטגרם, לשתף בפייסבוק וכן הלאה.

באופן כזה תא הצילום מהווה לא רק מקור לשעשוע ומזכרת עבור אורחי אירועים פרטיים אלא גם כוח שיווקי ופרסומי אדיר עבור מפיקי אירועים עסקיים. החברה המובילה והמומלצת ביותר לשנת 2019 לעמדות צילום או תא צילום הם – טאגבוקס – tagbox אטרקציות וגימיקים חדשניים לאירועים.

צילומי טראש

הטרנד הזה מאפיין בעיקר שני סוגים עיקריים של אירועים: חתונה שבה הכלה הורסת את שמלת הכלה בשלל דרכים יצירתיות תוך כדי תיעוד מצולם – שופכת עליה צבע, מלכלכת אותה בבוץ, קורעת אותה, מעלה אותה באש ועוד; ויום ההולדת הראשון של תינוקות בני שנה אחת.

כן, כיום יום הולדת שנה הוא בהחלט סיבה לגיטימית לערוך אירוע חגיגי בקרב המשפחה, ולרגל האירוע יש שנוהגים להכין לחתן או כלת השמחה ולצלם אותו או אותה משחיתים את העוגה תוך כדי אכילה והתלכלכות.

צילומי טראש קיימים בעולם האירועים כבר זמן מה, אבל רבים חששו מהלכלוך והבלגן והעדיפו להשאיר את ההרפתקה לנועזים יותר. עם זאת לאחרונה הישראלים מתחילים לגלות את היופי של צילומי הטראש והם הופכים יותר ויותר פופולריים. זו בעיקר מזכרת עבור בעלי האירוע ופחות לאורחים, אבל איזו מזכרת נהדרת! יצירת אמנות של ממש, מקורית, צבעונית ומלאה ברגעים קסומים ומהנים.

מתנה באשראי

בעבר הרחוק נהוג היה לתת באירועים מתנות של ממש כגון אגרטלים, סרוויסים או סיפולוקס. לאחר מכן פשט מנהג של מתן שי בדמות צ'ק; והיום קיים פתרון טכנולוגי שניתן לראות יותר ויותר באירועים מסוגים שונים בכל רחבי הארץ, המאפשר מתן סכום כסף באשראי לבעלי האירוע.

מדובר בעמדה בה מותקן מסך מגע ובה ניתן לבצע סליקה באשראי למטרת מתנה לבעלי האירוע. בעמדה זו האורחים המעוניינים לתת את מתנתם באשראי מסיבה כלשהי יכולים להקליד את פרטיהם ולבצע את התשלום באופן מיידי או בתשלומים. 

מערכת אישור הזמנות דיגיטלית

מי זוכר את הימים בהם אחת מהדודות התנדבה לנהל מעקב אחר כל האורחים שהוזמנו לאירוע, על מנת להבין מבעוד מועד מי מתכנן להגיע ומי לא, כדי לדעת כיצד לנצל את סידורי השולחנות וכו'? היום אפילו התחום הזה כבר עבר לפסים דיגיטליים: ההזמנה נשלחת בוואטסאפ או במייל למוזמנים עם קישור לחיץ המוביל לעמוד אינטרנט שבו ניתן לאשר או לדחות את ההזמנה. כל כך פשוט!

סיכום

בעת הפקת אירוע חשוב מאוד לקחת בחשבון את הנושא של אטרקציות לאירועים, שכן יש להם את הכוח להפוך אירוע טוב לאירוע מצוין. כמובן, קיים סיכוי ממשי שברגע שבו הרשימה הזו מתפרסמת כבר קיימים טרנדים חדשים ומרתקים, אולם אלה שצוינו לעיל מסתמנים ככאלה שיישארו עוד זמן רב.