טיפים לזוגות צעירים לפני חתונה
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

טיפים לזוגות צעירים לפני חתונה

עומדים להתחתן? הקדישו מחשבה לתכנון החתונה
שלט לחיים מאושרים

בשעה טובה החלטתם להתחתן. דעו כי מדובר בפרויקט לא קטן אשר מצריך מכם מחשבה רבה. בשלב של תכנון החתונה יהיה עליכם להקדיש מחשבה לנושאים רבים בין היתר לנושא הכספי.  בטרם ההתחלה, בחנו מהו סכום הכסף העומד לרשותכם – האם יש לכם חסכונות או שמא ההורים שלכם עוזרים לכם.

ההמלצה היא לבנות תקציב לחתונה הכולל בין היתר את מסיבת האירוסין, מסיבת הרווקים, שבת חתן, וביגוד.

יתרה מכך, יש לכלול גם את הרישום ברבנות וכן מתנות לאורחים. על מנת לא ללכת לאיבוד בין המשימות השונות כדאי להיערך היטב ולהכין טבלה מפורטת של כמות המוזמנים משני הצדדים- מדובר בנתון משמעותי למדי אשר ישפיע על בחירת האולם. ולהכין רשימת הכנות מסודרת שתעזור לכם לשמור על הסדר.

 בחירת אולם לחתונה

אחת המשימות החשובות ביותר שיש לעשות זה לבחור אולם לחתונה. בשל ההיצע מדובר בבחירה לא פשוטה אשר יש להקדיש לה מחשבה רבה תוך התייעצות עם אנשים בעלי ניסיון בתחום – היוועצות עם אנשים אשר עמדו בפני החלטה מסוג זה עשויה לסייע ביותר.

צעירים רבים העומדים להינשא ייתכן ומעולם לא חתמו על חוזה הכולל התקשרות עם בעלי האולם ולכן כדאי להיוועץ עם אנשים בעלי ידע בנושא במטרה לא ליפול בפח ולדעת לקרוא את האותיות הקטנות.  שימו לב כי קיימים הבדלים משמעותיים בין מנה למנה וכן המיקום הגיאוגרפי משחק תפקיד משמעותי בהשפעה על המחיר. בבואכם לבחון את האולם יש לוודא כי לבעלי האולם רישיון עסק וביטוח בתוקף.

דבר נוסף אשר יהיה עליכם לבדוק זה מהי המדיניות לגבי דמי הביטול ומהו גובה הקנס אשר תדרשו לשלם במידה והאירוע יבוטל. על מנת למנוע מצב של אי נעימות, כדאי לרשום את במסגרת ההסכם עם האולם את פרטי ההזמנה וכן לצרף לחוזה החתום את התפריט.

יתרה מכך, יש לוודא כי המחיר כולל משקאות חריפים. עוד יהיה עליכם לבדוק את מספר המלצרים והיחס בין מספר המלצרים למספר השולחנות. ישנם אולמות בהם התשלום על פי המושבים התפוסים ואילו ישנם אולמות בהם התשלום עבור שולחנות.

 קבלת טיפים לזוגיות טובה

אין ספק כי יום החתונה זהו יום מרגש של החלפת נדרים בין בני הזוג ולכן יש להגיע ליום הזה מוכנים לא רק מבחינת תכנון מקיף של החתונה אלא גם מבחינה זוגית. מה הכוונה? רגע לפני תחילת החיים המשותפים כזוג זה בדיוק הזמן לעצור ולעשות בדק בית לזוגיות. ניתן להגיע אל ייעוץ זוגי ושם לקבלת טיפים לזוגיות טובה כמו למשל להביע הערכה לפחות פעם אחת ביום  או לזכור לחבק את בן או בת הזוג או לקבוע דייט זוגי פעם בשבוע – כל אותם טיפים יסייעו לחיזוק הזוגיות ויאפשרו לזוג להתחיל בצורה טובה יותר את חיי הנישואין.