טרנד חדש: הגדלת חזה ליום החתונה •
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

טרנד חדש: הגדלת חזה ליום החתונה

ההכנות של הכלה היו פעם מאוד פשוטות, יחסית. מניקור, פדיקור, תסרוקת, איפור מקצועי, והנה הכלה מוכנה לעמוד לצד החתן מתחת לחופה. היום, מספר הולך וגדל של נשים, שמושפעות לעתים קרובות מהמראה הנוצץ של הסלבריטאיות, בוחרות לעבור מסלון היופי אל שולחן הניתוחים, כשהן נחושות להיראות מושלמות ביום חתונתן, לא פחות מכוכבות הקולנוע היפהפיות.

סקר שנערך לאחרונה בבריטניה גילה כי 10% מהכלות של ימינו עוברות ניתוחי פנים, זריקות בוטוקוס או מילוי קמטים, לפני החתונה שלהן. ומרפאות ברחבי המדינה דיווחו על מגמת עלייה בבקשות להליכים פלסטיים כמו ניתוח הגדלת חזה, לפני יום הנישואין.

אז מה גורם לאישה להוציא אלפי שקלים על הליכים כירורגיים שלפעמים הם די מיותרים, ולשלם עבור הגדלת חזה הרבה יותר כסף מאשר עבור שמלת הכלולות שלהן?

כשהקונפטי יתפזר באוויר וירח הדבש יישאר זיכרון מתוק ורחוק, האם הכלה תודה שהוצאות הניתוח ואי הנוחות היו שווים את כל המאמץ? במיוחד, כאשר ההוצאות הכספיות למימון החתונה ולמימון התחלת החיים המשותפים, מכבידות מבחינה כלכלית על הזוג הצעיר.

להיות יפה בצילומי החתונה

יש כלות שכל כך חשוב להן להיראות מושלמות בצילומי החתונה, עד שההוצאה הכספית, הכאב ושלבי ההחלמה הכרוכים בהליך הקוסמטי הפולשני (כמו למשל ניתוחי אף או ניתוחי חזה), שווים כל אגורה וכל אי נוחות.

הבעיה עם אף בולט או אם חזה שטוח היא שאי אפשר לעשות כמעט שום דבר כדי להסתיר את החיסרון הגופני הזה. נכון, חזה קטן עוד אפשר איכשהו לרפד ולמלא, אבל מה לעשות עם אף גרום ובולט?

כלות שכאלה סיפרו שכאשר הגיע היום המיוחל והן נכנסו לאולם האירועים, חשופות לעיניים הביקורתיות של כל האורחים, וכאשר צולמו מכול זווית על ידי הצלמים המקצועיים, הן חשו שהניתוח שעברו היה ממש חיוני ותרם לביטחון העצמי שלהן.

החתונה כזרז לטיפול קוסמטי

נשים שהחליטו לעבור ניתוח קוסמטי לפני החתונה שלהן, דיווחו על דאגה פן התוצאות לא יהיו בהתאם לציפיות הגבוהות שלהן. הן גם היו מודעות לעובדה כי בכול הליך ניתוחי יש סיכון, גם אם רמת הסיכון בניתוח הפלסטי היא נמוכה יותר, מה שהוסיף עוד דלק לחששות שלהן.

כירורגים מודעים לעובדה שהחתונה משמשת לעתים קרובות כזרז לנשים שרוצות לטפל בבעיות שמציקות להן זה מכבר. נשים אלה מגיעות לטיפול כי הן לא מרוצות מחלק זה או אחר בגופן כבר שנים רבות, וכעת, הן רוצות שתמונות החתונה שלהן יציגו אותן במיטבן, שלא לומר בשלמותן.

אפשר להבין ת הכלות האלה. אבל האם תעשיית הניתוחים הקוסמטיים מנצלת את הנשים בזמן הכי פגיע בחייהם? כלות לעתיד שגולשות באינטרנט כדי לחפש רעיונות לחתונה שלהן, מקליקות את המילה ׳חתונה׳, ומגיעות למאמרים העוסקים בניתוחים קוסמטיים לפני החתונה, ממש כמו המאמר הזה שלנו.

יש כלות שמעידות על כך שבעבר כלל לא עלה על דעתן לעבור ניתוח אף או חזה, בעיקר בגלל העלויות הגבוהות, עד שראו את הפרסומים המקשרים בין ההליך הקוסמטי לבין החתונה. לפתע נראה להן שזו הזדמנות מצוינת לשפר את הפנים או את הגוף שלהן.

כלה ושמלת הכלולות

לא מעט כלות מאושרות לקראת יום החתונה עד לרגע שבו הן מגיעות לסלון שמלות הכלה, ומתחילות למדוד שמלה אחר שמלה. הכול טוב ויפה רק דבר אחד מקלקל את האפקט. השמלה מושלמת אבל הגוף לא. השמלה פשוט נראית לגמרי שטוחה באזור החזה.

באותו רגע מזדחל למחשבתן הרעיון הישן לעבור ניתוח שיתקן את מה שהטבע קלקל. במקרים שכאלה, כאשר החזה השטוח הוא אכן מקור הבעיה הפוגעת בביטחון העצמי של האישה, טוב שהטכנולוגיה הכירורגית המתקדמת יכולה לעזור לה. בסופו של דבר, כשאותה כלה שעברה טיפול קוסמטי תעמוד לצד אהובה מתחת לחופה, היא תרגיש שזה אכן היום הכי טוב בחייה.

אבל, כאשר מדובר באישה עם חזה לא גדול, שלא מצדיק ניתוח להגדלתו, פלסטיקאי מקצועי ינסה להניא אותה מההחלטה לעבור ניתוח הגדלה. הוא ינסה לברר מהם המניעים האמתיים המדרבנים אותה לנקוט בצעד זה, ואם היא סובלת מחוסר הערכה עצמית שלא נובעת בהכרח ממבנה הגוף שלה, הרופא יעודד אותה לטפל בתחושה הנפשית במקום בשדיים עצמן.

רבים אומרים שההרגשה של הכלה ביום החתונה צריכה להיות לא פחות ממושלמת, אז אם ניתוח קוסמטי מוצדק יוכל לעזור לכלה להיראות במיטבה, במקרים לא מעטים היא לא תהסס לבצע אותו.