7 טיפים לבחירת קייטרינג לחתונה: וודמן ארגון והפקת חתונות
בלוג חתונות - חתונה בראש שקט

טיפים לבחירת קייטרינג לחתונה

חתונה היא אחד האירועים היותר מושקעים שאנחנו משתתפים בהם ובוודאי שהמורכב ביותר שרובנו מארגנים. לקראת כל חתונה נדרשים כל חתן וכל כלה לקבל החלטות רבות, מאוד, ולכל בחירה השפעה משמעותית מאוד על ההנאה בחתונה – הן שלהם עצמם והן של האורחים. בפרט ישנה חשיבות רבה לבחירה מושכלת של הקייטרינג בחתונה, שהרי הפן הקולינרי הוא אחד הדומיננטיים בכל אירוע ובוודאי שכך הדבר באירוע גדול מטבעו כמו חתונה.

1. לחפש מנות מקוריות ויצירתיות

דגש חשוב אחד בבחירה בין כל חברות הקייטרינג שמציעות את שירותיהן הוא המקוריות והיצירתיות. חשוב להבין כי גם האורחים שלכם, כמו רוב הישראלים, כבר התארחו בשלל חתונות ובאינספור אירועים אחרים, אכלו במסעדות משובחות בארץ ובעולם ובמקרים רבים מכינים גם בעצמם מטעמים מעולים. בהתאם קשה מאוד לייצר ריגושים קולינריים ואילו "סתם" אוכל טעים לא יספק את התחושה הרצויה באירוע. מנות מקוריות ויצירתיות כמו למשל קציצות טונה, לחמניות סלק במילויים שונים, לזניה ארטישוקים ובצלים מקורמלים וכו' ירשימו את האורחים עוד לפני הביס הראשון וישאירו זיכרונות מוצלחים בפה גם הרבה אחרי הביס האחרון.

2. תפריט עם אופי

עוד מרכיב שכדאי מאוד שיהיה בקייטרינג לחתונה הוא אופי. מנות יצירתיות ומקוריות כמו פשטידת טונה ותירס הן אמנם בסיס מוצלח לחוויה קולינרית מעולה, אבל על-מנת שאכן כך יהיה חשוב לוודא שכל המטעמים מתחברים למאכלים האחרים ושנוצרת סינרגיה בין כל המרכיבים של התפריט כך שהאורחים מובלים למעשה בדרך מסוימת שמייצרת נחת הולכת וגוברת.

3. לוודא שהתפריט מגוון

בעידן שבו לאנשים רבים רגישות לגלוטן או רגישות ללקטוז וגם העדפות תזונתיות מובהקות מאוד, חשוב לוודא שהקייטרינג שתבחרו מספק תפריט עם שלל אפשרויות כך שכל אחד וכל אחת יוכלו לבחור מתוך מנות רבות.

4. לבחון את המנות הטבעוניות

בימינו אין כמעט אירוע שלא מגיעים אליו אורחים טבעונים רבים. הבחירה לא לאכול מוצרים מהחי מחייבת כמובן את השפים ליצור מנות איכותיות וטעימות מהצומח, דבר שעבור שף מיומן שמקפיד להתעדכן ולהתחדש הוא אולי אתגר אבל בהחלט כזה שהוא יכול לעמוד בו בכבוד (כפי שבעבר כשרות נתפשה כמגבלה עד שההתפתחויות הקולינריות הוכיחו כי ההפך הוא הנכון, וכי גם קינוחים כשרים יכולים להיות מצוינים ובוודאי שלא פשרה).

5. להקפיד על חוזה מסודר

בחירת קייטרינג לחתונה היא חוויה נעימה וטעימה שבמהלכה תוכלו להתרשם באופן בלתי אמצעי משלל מטעמים דוגמת בורגול לבנוני עם עשבי תיבול, מיני טורטיות שונות, פשטידת טונה ותירס, מרק דלעת ועוד ועוד. יחד עם זאת כדאי לזכור שבסופו של דבר מדובר בעסקה, ובעסקה שמעורבים בה סכומי כסף בלתי מבוטלים – ולכן חשוב להקפיד על חוזה מסודר שמפרט בדיוק מה תקבלו, הן מבחינת האוכל והן מבחינת השירות.

6. האם לקייטרינג ישנו ניסיון עם אירועים דומים לשלכם?

חשוב לזכור ששירות קייטרינג פירושו לא רק לדעת להכין מאכלים מעולים אלא גם להיות מסוגל לספק חוויה קולינרית משובחת לכמה מאות בני אדם בפרק זמן נתון ובתנאים ספציפיים. בהתאם חשוב לוודא שלשירות הקייטרינג הנבחר ישנו ניסיון בהוצאה לפועל של ארוחות באירועים בסדר הגודל של החתונה שלכם, ורצוי גם ניסיון באירועים דומים באופיים לזה שלכם.

7. התאמה לאופי האירוע והאורחים

דגש חשוב נוסף שכדאי להתעכב עליו בדרך לחתונה מושלמת הוא התאמת התפריט לאופי האירוע והאורחים. כך למשל חתונה אינטימית מחייבת ארוחה שמורכבת ממאכלים מאופקים (וכמובן טעימים להפליא), לחתונה על שפת הים מתאימים מטעמים קלילים ברוח ים-תיכונית וכו'.